Cestovní pojištění do Ruska

Cestovní pojištění Rusko

Největší stát světa Rusko se rozkládá z části na území Evropy a z velké části na území severní Asie. Rusko sousedí s Norskem, Finskem, Lotyšskem, Estonskem, Ukrajinou, Běloruskem, Gruzií, Kazachstánem, Ázerbájdžánem, Čínou, Mongolskem a Severní Koreou. K Rusku také náleží Kurilské ostrovy. Díky své rozloze se Rusko pyšní rozmanitou přírodou a neskutečným nerostným bohatstvím.

Důležité informace před cestou

Do Ruska je nutné mít cestovní pas s platnosti nejméně šest měsíců od návratu. Ke vstupu je nutné mít také vízum, které je možné si vyřídit na ruské ambasádě v Praze poplatek 1 500 až 2 000 korun. Očkování povinné není.

Přírodní krásy a zajímavosti

Rusko zaujímá téměř desetinu povrchu země, a proto jej můžeme považovat za geograficky i etnicky velmi pestrý stát. Turisticky nejoblíbenější části země je západní evropská část Ruska, kde se nachází města Moskva a Petrohrad. Moskva, hlavní město Ruska, je lákadlem zejména pro movité cestovatele. Nachází se zde významné historické stavby a památky, z nichž k nejvýznamějším patří Petropavlovská pevnost, chrám sv. Izáka, Rudé náměstí s chrámem Vasila Blaženého, Kreml, Tverská ulice, Leninovo mauzoleum, divadlo Bolšoj těatr či Treťjakovská galerie. Zároveň však v Moskvě najdete moderní mrakodrapy, široké bulváry, obchodní centra, promenády i parky.

Také město Kazaň je zajímavým místem zejména pro tatarskou kulturu a mešitu. Kazaňský kreml je součástí dědictví UNESCO. Oblíbeným rekreačním místem je Soči, které leží na břehu Černého moře.

K dalším významným místům patří železniční dopravní tepna transsibiřská magistrála, město Nižný Novgorod, největší ruský přístav Vladivostok, nejhlubší jezero světa Bajkal na Sibiři a poloostrov Kamčatka.

O cestovním pojištění do Ruska

Dovolenou v Rusku si určitě chcete patřičně užít. A právě proto si nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění. Cestovní pojištění není drahou záležitostí a pár dní Vás vyjde doslova na pár korun. Přitom Vám ale na Vaší dovolené poskytne finanční jistotu pro nečekané případy jako je nemoc či úraz.

Cestovní pojištění pokryje veškeré náklady, které jsou spojeny s nezbytnou léčbou onemocnění či úrazu. V základu se jedná o náklady za:

  •  ošetření
  •  hospitalizaci
  •  nezbytné léky
  •  léčbu
  •  nutné převozy
  •  repatriaci
  •  převoz tělesných ostatků

To však není vše. Vybírat si můžete z několika variant pojistných limitů a zároveň si k základnímu baličku můžete sjednat další připojištění. Mezi nejvíce využívané patři připojištění úrazu, připojištění ztráty zavazadel, připojištění odpovědnosti a také připojištění storna zájezdu.

Kromě toho jsou součástí pojištění také asistenční služby, které Vám poskytnou pomoc či radu vždy, když potřebujete.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2