Cestovní pojištění pro rybáře

Cestovní pojištění a rybaření

Zdá se vám rybaření jako neškodný a zcela bezpečný koníček? Nemusí tomu tak být. Rybolov se v posledních letech rozšířil daleko za hranice naší země do nejrůznějších končin. A takový mořský rybolov v žádném případě neodpovídá běžné představě rybáře hodiny vysedávajícího ve své pohodlné židličce na březích poklidně tekoucích českých řek, který tu a sem nahodí udici.

Adrenalinoví rybáři, kteří se sice na svých dobrodružství pojistí, ale spolehnou se pouze na běžné cestovní pojištění, mohou být nemile překvapeni, že jejich škody spadají do nelikvidních.

Rybaření jako adrenalinový sport

Pojišťovny rybaření, obzvláště pak mořský rybolov, nepovažují za běžný sport, ale naopak jej řadí mezi extrémní sporty se zvýšenou mírou rizika. Nemusí se přitom jednat pouze o rizika zdravotní, ale také zejména o odpovědnostní škody. Velice často se rybáři zajímají o škody, k nimž může dojít na převzatých, půjčených či pronajatých lodích, motorových člunech, echoletech a GPS navigacích či na rybářském vybavení.

  •  provozování extrémních sportů v polárních a subtropických oblastech
  •  škody způsobené při mořském rybolovou na převzatých lodích a technice
  •  škody na zdraví vzniklé při provozování rybolovu zahrnující zásah záchranných jednotek (např. vyproštění lodě a její posádky)

Nezapomeňte uvést lokalitu

Lokalita má vliv na výslednou cenu pojistného u většiny typů pojištění. Nejinak tomu je u pojištění rybaření. Standardně nejlevnější je území Evropy, následuje zbytek světa obvykle rozdělený do dvou skupin - celý svět kromě Kanady a USA a celý svět včetně Kanady a USA.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2