Cestovní pojištění do Sicílie

Cestovní pojištění do Sicílie

Sicílie neboli “Ostrov slunce” je největší ostrov ve Středozemním moři. Od afrického pobřeží jej dělí 140 kilometrů, což je méně než délka ostrova ze severu na jih. Omývají jej vody tří moří - Tyrhénského, Jónského a Středozemního. Sicílie je součástí Itálie a je největším jejím regionem.

Sicílie je hornatý ostrov, na jehož pobřeží se nachází oblázkové i písčité pláže, kolem kterých se nachází skalnaté útesy. Pláže a právě oblast kolem útesů jsou ideálními místy pro potápění. Za nejhezčí místo je považované okolí ostrova Ústica. Písečné pláže jsou krásné zejména v okolí Gely nebo mezi Augustou a Syrakusami. Co se týče koupání, nejkrásnějším místem je pobřeží u Egadských ostrovů.

Hlavním symbolem ostrova je sopka Etna, která je stále činná. A na tom, jak moc je aktivní, závisí i její výška. V současné době je Etna vysoká 3 350 metrů. Do výšky 2 600 metrů je možné použít lanovku, pak už pouze pěšky.

Nejlevnější cestovní pojištění do Sicílie

Sicílie patří mezi významné turistické cíle a ročně ji navštíví tisíce turistů lačných po poznání nové země, její přírody, kultury, historie a samozřejmě přírody. Buďte na svých cestách za poznáním a odpočinkem zajištěni proti všem možným rizikům a nezapomeňte si přibalit cestovní pojištění, jehož nabídku najdete na stránkách www.epojisteni.cz.

Cestovní pojištění je důležité proto, že chrání Vaše zdraví. Nedokáže sice zabránit úrazům či nemocím, ale díky cestovnímu pojištění budete mít vždy dostatek financí na uhrazení léčby včetně všech nutných nákladů. Chcete-li se o cestovním pojištění a jeho výhodách dozvědět více, podívejte se na stránky www.epojisteni.cz.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2