Cestovní pojištění na Slovensko

Cestovní pojištění na Slovensko

Vnitrozemský stát Slovensko leží ve střední Evropě a jeho nejbližšími sousedy jsou Česká republika na západě, Polsko na severu, Rakousko na jihozápadě, Maďarsko na jihu a Ukrajina na Východě. Po desítky let bylo Slovensko součástí Československé republiky. Na počátku 90. let 20. století se však země rozdělila na dvě samostatné části.

Důležité informace před cestou

Na Slovenskou si český turista vystačí pouze s platným občanským průkazem. Víza ani očkování nejsou pro tuto zemi povinné.

Přírodní krásy a zajímavosti

Slovensko je velmi krásná sousední země, kterou ročně navštíví tisíce Čechů. Nejvíce oblíbené jsou slovenské hory, které se nachází zejména ve středním a severním Slovensku, a zabírají téměř polovinu celého území. Slovenské hory jsou součástí Západní Karpat a na Slovensku se jedná Malé Karpaty, Javorníky, Beskydy na severu a ve středním Slovensku se jedná o oblíbené Nízké a Vysoké Tatry. Směrem k Maďarsku se rozprostírá Slovenské rudohoří. V jižní části Slovenska se nachází Podunajská a Východoslovenská nížina.

Na Slovensko jezdí nejčastěji lidé, kteří si oblíbili hory a věnují se buď horské turistice nebo lyžování. Podmínky jsou zde v obou případech dokonalé. Na Slovensku se nachází velké množství turistických a cykloturistických tras a to nejen po horách. Na své si zde přijdou nejen profesionální sportovci, ale i běžní lidé. Náročnost tras je zde již od začátečníků.

Za návštěvu stojí samozřejmě také řada Slovenských měst, z nichž nejvyšší prioritu má hlavním město Bratislava, která leží na březích řeky Dunaje poblíž hranic s Rakouskem a Maďarskem. V historickém centrum můžete spatři řadu významných historických památek (např. Stará radnice, Michalská brána, Univerzitní knihovna, konkatedrála sv. Martina, židovský hřbitov, Bratislavský hrad).

Proč cestovní pojištění na Slovensko?

Cestujete na Slovensko a přemýšlíte, zda se Vám vůbec vyplatí uzavírat si cestovní pojištění. V žádném případě s rozhodnutím neváhejte. Cestovní pojištění Vás vyjde na pouhých par set korun podle délky dovolené. Za těch pár korun ale získáte kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění.

Je samozřejmě, že nikdo nechce přemýšlet nad možností nemoci či úrazu na vysněné dovolené, přesto je určitě lepší být připraven i na tuto možnost. A náklady na léčbu v cizině jsou velmi drahé. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících korun. Pokud se jedná o závažnější zákroky, pak se může jednat i milióny korun.

Pokud navíc na Slovensku plánujete provozování nějakého adrenalinovějšího sportu, pak je riziko vyšší a výběr vhodného pojištění ještě důležitější.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2