Cestovní pojištění na Srí Lanku

Cestovní pojištění na Srí Lanka

Srí Lanka patří k ostrovům, které si turisté oblíbili pro své celoročně příznivé klimatické podmínky a nádhernou exotickou přírodu. Ostrov Srí Lanka se nachází uprostřed Indického oceánu jižně od Indické pevniny. Turistům nabízí odpočinek na krásných plážích, koupání v průzračných vodách Indického oceánu i nepřeberné možnosti pro aktivně strávenou dovolenou.

Zdejší příroda je od té naší velmi odlišná, a proto si ji čeští turisté zamilovali. Obdivovat se mohou dlouhým písčitým plážím, exotické rostlinám, přírodním scenériím a úchvatným památkám. Dojmy ještě více podpoří bohatá kulturní a náboženská tradice místních obyvatele, kteří jsou k turistům velmi přátelští.

Hlavním městem Srí Lanky je Šrí Džajavardanapura Kotte. Skutečným centrem ostrova a největším městem je však Colombo, kde se nachází pevnost Galle vybudováaná během kolonizace ostrova. Za návštěvu také stojí starobylé město Anuradhapura, které vzniklo nejméně čtyři staletí před naším letopočtem.

Porovnání cestovního pojištění online na Srí Lanku

Lékařská péče a zdravotnictví nemá na Srí Lance příliš velkou úroveň. Lepší nemocnice se nachází pouze v Colombu. Kvalitní péče je drahá a rozhodně ji nedostanete ve státní nemocnici. V případě potřeby je vhodné vyhledat soukromé zdravotnické zařízení. Lékařská péče jako taková je velmi drahá oproti cenám v ČR, a proto je doporučeno mít sjednané komerční cestovní pojištění.

S cestovním pojištěním získáte na svých cestách jistotu, že v případě nouze, budete skutečně dobře ošetření. Navíc veškeré náklady za léčbu uhradí pojišťovna a to do výše pojistných limitů. Chcete-li mít opravdu dobré pojištění, nezapomeňte si sjednat také nejrůznější doplňková připojištění (např. připojištění úrazu, zavazadel, storna zájezdu, přerušení cesty a další). Součástí cestovního pojištění jsou vždy asistenční služby. Nabídku výhodného cestovního pojištění online najdete na ePojisteni.cz.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2