Cestovní pojištění pro těhotné
V době těhotenství by ženy měly být více opatrné a to platí i pro cesty do zahraničí. Těhotná žena by měla být při výběru cestovního pojištění ještě více opatrnější. Některé ženy pojišťovny totiž těhotné ženy odmítají pojistit, a pokud ano, tak pouze do určitého týdne těhotenství.

Pojištění maximálně do 7 měsíce
Cestovní pojištění pro těhotné ženy má jistá omezení související právě s těhotenstvím a jeho riziky. Těhotná žena za pojištění zaplatí stejné peníze jako kdokoliv jiný. Co se však liší je proplácení zdravotních úkonů, které souvisí s těhotenství.
Zdravotní úkony, které nesouvisí s těhotenstvím, proplatí pojišťovny normálně. Úkony, které však souvisí přímo s těhotenství či porodem však většina pojišťoven proplatí pouze do 6 až 7 měsíce těhotenství. Důvody pojišťovny uvádí různé.
Výluky z pojištění
S cestovním pojištěním těhotných žen také souvisí řada výluk, které se u jednotlivých pojišťoven liší. Nezapomeňte si proto předem zjistit potřebné informace. Standardně se pojištění nevztahuje na těhotenské testy a na úkony spojené se sterilizací, potratem či umělým oplodněním. Neochotně se také pojišťovny stavím k ženám s rizikovým těhotenstvím. Pokud je tedy žena v době uzavření pojistky v pracovní neschopnosti kvůli těhotenství, může ji pojišťovna odmítnout pojistit.
Cestu do zahraničí konzultujte se svým gynekologem
Pokud jste těhotná a plánujete cestu do zahraničí, nezapomeňte se poradit se svým gynekologem. Ten zná Váš zdravotní stav nejlépe a dokáže Vám patřičně vysvětlit rizika spojená s cestováním v době těhotenství.
Konzultace je nutná zejména tehdy, je-li žena v pokročilém těhotenství. V této době není příliš vhodné podnikat náročné a dlouhé cesty, které by mohli ublížit nejen ženě, ale i dítěti. Zejména ve vzdálenějších zemích může i banální nemoc způsobit závažné komplikace.
