Cestovní pojištění do Turecka

Cestovní pojištění Turecko

Turecko leží částečně na území Malé Asie a z menší části na území jihovýchodní Evropy. Jeho nejbližšími sousedy jsou Gruzie na severovýchodě, Arménie, Írán a Ázerbájdžán na výhodě, Irák a Sýrie na jihovýchodě, Řecko a Bulharsko na západě. Jižní břehy jsou pak omývány Středozemním mořem, západní Egejským mořem a severní Černým mořem.

Důležité informace před cestou

Čeští turisté si vystačí s platným cestovním dokladem. Vízum je povinné pouze při pobytech delších 90 dní. Očkování není povinné žádné, pouze je doporučeno nechat se očkovat proti tetanu, břišnímu tyfu a žloutence typu A a B.

Přírodní krásy a zajímavosti

Turecko je zemí, kde se mísí evropská kultura s asijskou. Díky tomu má tato nádherná země velmi specifický ráz. Turisticky se jedná o velmi oblíbené místo, protože si zde můžete snadno užít exotickou dovolenou, poznat odlišnou a přece lehce stejnou kulturu.

Podstatná část země se nachází na území Asie, v Evropě se nachází pouhá její tři procenta. K nejvíce atraktivním místům patří slavné město Istanbul, které se zčásti nachází na asijském a zčásti na evropském kontinentu. Najdete zde významné památky, jako chrám Hagia Sfoia, Modrou mešitu, Bosporský most a nákupní bludiště Velký bazar.

Na jihu se nachází populární turistické resorty s slunečnými plážemi a bohatým společenským životem. Nachází se zde množství restaurací, barů, diskoték i oblíbených tureckých lázní.

Turecko je také velmi bohaté na přírodní krásy a tak zde můžete navštívit několik národní parků. Turecko je totiž z velké části hornatá země. Nejvyšší vrcholy leží na východě, kde se také nachází nejvyšší hora Ararat s vrcholem ve výšce 5 165 metrů n. m.

O cestovním pojištění do Turecka

Rozhodli jste se vycestovat do Turecka? Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění. Nikdo nechce automaticky počítat s nepříjemnou události, ale rozhodně je lepší na ní být přípraven.

Proč je cestovní pojištění důležité? Cestovní pojištění je určeno především pro krytí léčebných výloh v případě, stane-li se Vám na cestách úraz nebo onemocníte. Standardně bývá v základním balíčku pojištění zahrnuty náklady na:

 •  ošetření
 •  hospitalizaci
 •  léčbu
 •  výlohy na léky
 •  nezbytné převozy
 •  repatriaci
 •  převoz tělesných ostatků.

Pojišťovny zpravidla nabízí několik variant cestovního pojištění, které se liší výší pojistných limitů a obvykle i rozsahem asistenčních služeb.

Součástí pojištění jsou vždy již zmiňované asistenční služby a také nabídka dalších připojištění:

 •  úrazové připojištění - trvalé následky úrazu, smrt úrazem, denní odškodné
 •  připojištění zavazadel - zničení, poškození či ztráta zavazadel
 •  připojištění odpovědnosti - odpovědnost za škody, které pojištěný způsobí třetím osobám na jejich majetku či na zdraví
 •  připojištění storna cesty -úhrada stornovacích poplatků cestovní kanceláři při stornu cesty
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2