Cestovní pojištění do USA

Cestovní pojištění do USA

USA je zkratka Spojených států amerických a jedná se o federaci 50 států na severu Ameriky. Sousedí s Kanadou a Mexikem. K USA také patří exklává Aljaška, státy s vnitřní samosprávou a další samosprávných území (např. Guam, Panenské ostrovy, Samoa). USA patří k hlavním světovým velmocím ve všech oblastech, až už se jedná o politiku, ekonomiku či kulturu.

Důležité informace před cestou

Občané České republiky, kteří mají v plánu navštívit USA na dobu kratší než 90 dní a mají zpáteční nebo tranzitní letenku, nemusí od ledna 2009 žádat o oficiální cestovní vízum na velvyslanectví USA. Stačí mít vyřízené cestovní povolení ESTA, pomocí elektronického systému cestovních povolení (Electronic System for Travel Authorization – ESTA). Toto povolení umožňuje svému držiteli vstoupit na půdu Spojených států amerických za účelem turistiky nebo obchodu. Povolení je třeba si zařídit ještě před vstupem na území USA.

Očkování není při cestě do USA povinné žádné, pouze je doporučeno nechat se očkovat proti tetanu a žloutence typu A a B.

Přírodní krásy a zajímavosti

USA neboli Spojené státy americké mají obrovský politický a kulturní vliv. Najdete zde skutečné přírodní bohatství a pestré národnostní a kulturní složení. Díky velké rozlože můžete na území USA najít hypermoderní města, panenskou přírody, nížiny, stepi i velehory. Proto je velmi těžké vyjmenovat všechna místa, která stojí za vidění. Jakmile jednou USA navštívíte, budete sem chtít přijet znovu a znovu.

Ze známých měst je to například New York se sochou Svobody a velmi specifickou atmosférou. Romantické město San Francisko připomíná život květinových dětí a v Las Vegas najdete zas desítky kasín. Populární Los Angeles je zas městem filmu a filmových hrdinů. Právě zde se totiž nachází Hollywood.

Z přírodních krás nesmíme zapomenout zmínit Niagarské vodopády, ležící na hranicích s Kanadou, národní parky Grand Canyon, Yosemite a Yellowston, Death Valley na hranici státu Nevada a Kalifornie či největší stát Aljaška s úchvatnou drsnou a nedotčenou krajinou.

Proč cestovní pojištění do USA?

Cestujete do USA a přemýšlíte, zda se Vám vůbec vyplatí uzavírat si cestovní pojištění. V žádném případě s rozhodnutím neváhejte. Cestovní pojištění Vás vyjde na pouhých par set korun podle délky dovolené. Za těch pár korun ale získáte kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění.

Je samozřejmě, že nikdo nechce přemýšlet nad možností nemoci či úrazu na vysněné dovolené, přesto je určitě lepší být připraven i na tuto možnost. A náklady na léčbu v cizině jsou velmi drahé. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících korun. Pokud se jedná o závažnější zákroky, pak se může jednat i milióny korun.

Pokud navíc na Bahamách plánujete provozování nějakého adrenalinovějšího sportu, pak je riziko vyšší a výběr vhodného pojištění ještě důležitější.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2