Cestovní pojištění do Vietnamu

Cestovní pojištění Vietnam

Vietnam se nachází na území jihovýchodní Asie ve východní částí poloostrova Zadní Indie. Nejbližšími sousedy jsou Laos, Kambodža a Čína. Východní břehy jsou omývány Jihočínským mořem. Poslední roky se Vietnam stává stále atraktivnějším místem pro turisty z celého světa a to zejména díky neskutečně krásné přírodě.

Důležité informace před cestou

Čeští turisté musí mít nejen platní cestovní pas, ale také vízum. To je možné získat na příslušné ambasádě a je platné pouze 1 měsíc. Očkování není povinné žádné, ale je doporučeno se nechat očkovat proti tetanu, břišnímu tyfu a žloutence typu A a B.

Přírodní krásy a zajímavosti

Vietnam je rozmanitou zemí, kde se nachází velmi krásná příroda. Turisté navštěvují zejména oblast pobřeží, kde se nachází velké množství rezortů určených pro trávní dovolené. Nachází se zde také rušná velkoměsta, venkovské oblasti, horské masívy i širé nížiny. Každý turista si tak zde přijde na své.

Hlavní město a druhé největší město na světě Hanoj leží na březích Rudé řeky. Jedná se o politické, ekonomické i kulturní centrum země. Zde se nachází nejvyšší vietnamská budova mrakodrap Keangnam Hanoi Landmark Tower, prezidentský palác, budhistický chrám a Chrám literatury.

Za návštěvu také stojí národní park Cuc Phuong, který se rozkládá na severu Vietnamu. Zde žijí ohrožené druhy, jako jsou například giboni. Nejkrásnějším místem je zátoka Ha Long s rozličnými ostrůvky a jeskyněmi. Zátoka je součástí seznamu UNESCO.

Za perlu vietnamského pobřeží je považováno město Hue, kde se nachází množství památek. Je to například královská hrobka, zbytky pevnosti a pagoda Thien Mu. V deltě Mekongu leží významné vietnamské město Ho Či Min, které se původně jmenovalo Saigon. Zde se nachází moderní komerční centrum, různá muzea, budova radnice, katedrála Notre-Dame či pagoda Thien Hau.

Proč cestovní pojištění do Vietnamu?

Cestovní pojištění je velmi důležité, ať už cestujete kamkoliv, tedy i ve Vietnamu. Důvodem jsou velmi vysoké náklady na léčbu v zahraničí. Už jenom samotný úraz či nemoc jsou velmi nepříjemnou událostí. A finanční náklady se pohybují ve stech tisících. Například mozková mrtvice v USA vyjde na 1 500 000 korun, zlomenina nohou s nutnou operací ve stejné zemi stojí téměř 500 000. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících, a to i v zemích Evropské unie.

Přitom Vás ale cestovní pojištění přijde jen na pár desítek až stovek korun v závislosti na délce a místě pobytu. A pokud cestujete často, vyplatí se Vám roční cestovní pojištění. A to nemluvě o tom, máte-li rádi sportovní nebo dokonce adrenalinové dovolené. Pak je vhodně zvolené cestovní pojištění nutností.

Shrňme si hlavní výhody cestovního pojištění do několika bodů:

  •  finanční zajištění až do výše pojistného limitu v případě náhlého onemocnění či úrazu
  •  asistenční služby, které Vám kdykoliv pomůže se zprostředkováním pomoci nebo Vám poradí, jak se zachovat
  •  možnost dalších připojištění
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2