Cestovní pojištění do zahraničí

Cestovní pojištění do zahraničí

Volba cestovního pojištění do zahraničí se neodvíjí pouze od typu aktivity (služební cesta, turistika, sportovní dovolená, provozování extrémních sportů), ale také dle země, kam plánujete vyrazit.

Cestovní pojištění a Evropa

V zemích Evropské Unie, EHP, Švýcarsku a smluvních zemí (Chorvatsko, Srbsko, Černá Hora, Turecko a Makedonie) by Vám měla být poskytnuta zdravotní péče pouze na základě Evropského zdravotního průkazu a tzv. evropského formuláře, který je nutný v Turecku, Srbsku a Černé Hoře.

Skutečnost je však taková, že sice máte nárok na neodkladnou zdravotní péči, ale jsou zde jistá omezení. Za prvé je možné ji uplatnit pouze ve veřejných (tedy ne vždy zcela odpovídajících) zařízení a navíc zde platí povinnost uhradit spoluúčast za ošetření i léky. Cestovní pojištění do zahraničí se tak jednoznačně vyplatí i v těchto zemích.

Cestovní pojišténí do zahraničí - ostatní země

Pojišťovny dále nabízí cestovní pojištění do zahraničí obvykle ve dvou variantách dle oblastí - Evropa a celý svět. Pojištění, které se vztahuje na celý svět je logicky o něco dražší, protože se vztahuje také na země, kde našinci hrozí také různé choroby a nemoci.

Pozor však na smluvní podmínky. Pojistné plnění je vypláceno v souladu s nimi a klient musí splnit všechny podmínky (např. očkování povinné pro danou zemi). V opačném případě nemusí být pojistné plnění vůbec vyplaceno.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2