Fixace hypotéky

  • Bezplatné porovnání hypotečních produktů.
  • O vybranou hypotéku můžete zažádat jednoduše ONLINE.
  • Osobní schůzka s naším hypotečním specialistou.
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
13 Zákazníků zde nyní srovnává

Najdeme Vám nejvýhodnější hypotéku na míru!

Hypotéka je dlouhodobý typ úvěru, který se po desítky let stane poměrně závažnou zátěží pro každý rodinný rozpočet. Za získání peněz na financování bydlení zaplatí lidé desítky až stovky tisíc korun navíc. Proto je důležité výběru ideální hypotéky věnovat dostatečnou pozornost. Jedním z hlavních kritérii, podle kterých si lidé hypotéku vybírají, je úroková sazba.

Podle výše úrokové sazby a dalších poplatků, které se k hypotéce vztahuji, si snadno spočítáte, kolik za hypotéku zaplatíte celkem. Čím vyšší úroková sazba, tím dražší hypotéka bude. Ještě lepším ukazatelem výhodnosti hypotečního úvěru je roční procentní sazba nákladů (RPSN), která zahrnuje veškeré náklady na hypotéku. Opět platí, že čím nižší RPSN je, tím výhodnější hypotéka bude.

Mám zájem

(Zajistíme pro Vás na našem webu xHypotéka.cz)

Výpočet americké hypotéky

Úroková sazba se však mění v průběhu roku, a tak se může stát, že původní nízké sazby se mohou výrazně zvýšit, a splácení hypotéky se znatelně prodraží. Naštěstí existuje způsob, který dokáže udržet nízkou úrokovou sazbu po několik let stejně vysokou. Je jím fixace hypotéky neboli fixace úrokové sazby. Úrokovou sazbu si jednoduše a dle svého uvážení zafixujete na určitý počet let a po tuto dobu zůstane úroková sazba stále na stejné výši.

Mám zájem

(Zajistíme pro Vás na našem webu xHypotéka.cz)

Mluví se o nás