Generali penzijní společnost a.s.

Generali patří mezi největší pojišťovny a finanční společnosti světa vůbec. Jedná se o původem italskou pojišťovnu, která má na našem území bohatou historii.

Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
82 Zákazníků zde nyní srovnává

Generali Penzijní společnost

Jedním z důležitých produktů Generali je penzijní připojištění, které nabízí skrze vlastní Penzijní společnost. Ta byla založena v roce 1995, takže zkušenosti s poskytováním penzijního připojištění mají v této pojišťovně veliké.

  • průměrná výše zhodnocení společnosti je 5,5% ročně (1995-2010). To se může zdát hodně, ale společnost zažila velký boom v druhé polovině devadesátých let a v dalších letech již podávala spíše průměrné výsledky. Pouze jednou však zhodnocení nepokrylo inflaci a to v kritickém roce 2008. Avšak i v roce 2008 a 2009 došlo k připsání nemalého výnosu (více než 2% ročně), což se kvůli krizi nepovedlo každé penzijní společnosti u nás.
  • na konci roku 2010 aktivně využívalo Generali penzijní společnosti téměř 60 tisíc klientů, kteří průměrně spořili 715 Kč měsíčně
  • při pohledu na portfolio, do kterého v roce 2010 penzijní společnost investovala, jasně vidíme, že jde o společnost velmi konzervativní - drtivá převaha státních dluhopisů (více než 60 %) a pouze minimální investice do akcií (5%) hovoří jasně

Služba Optimální daně

Šikovná služba pro maximální daňový odpočet u Generali nazývají službou "Optimální daně". Jak funguje? Pro získání maximálního daňového zvýhodnění z penzijního připojištění je nutno zaplatit ročně na pojistném 18 tisíc korun (1500 Kč měsíčně). Málokdo takto vysoké měsíční příspěvky platí, ale velké množství klientů se před koncem roku rozhodne, že své úspory vloží právě do penzijního připojištění - daňové úlevy lze totiž získat i na takto jednorázově vložené peníze, ne jen na měsíční úložky.

  • Příklad:

    Pan Novák spoří 500 Kč měsíčně, aby dosáhl na nejvyšší možný státní příspěvek. Ročně tedy zaplatí 6000 Kč na měsíčních platbách. Nemá tedy nárok na slevu na dani. V prosinci se ale rozhodne, že se mu dařilo a peníze, do té doby uložené na spořicím účtu, vloží do penzijního připojištění - vloží celkem 12 000 Kč, čímž se roční příspěvek vyšplhal na 18 000 Kč, což znamená maximální odečet od základu daně, který činí 12 000 Kč za rok. Pan Novák si nejenom dobře uložil své peníze na stáří, ale díky slevě na dani ušetří i v krátkodobém horizontu.

  • Generali penzijní společnost poskytuje i plný servis a sofistikované nástroje pro zaměstnavatele, kteří chtějí svým zaměstnancům přispívat na penzijní připojištění.

Historie zhodnocení Generali penzijní společnosti

Historie zhodnocení Generali penzijní společnosti
Spočítat
ceny