Havarijní pojištění pro luxusní vozy Bugatti

Havarijní pojištění Bugatti

Havarijní pojištění pro nejrychlejší vůz světa Bugatti

Málokdo si dokáže představit, jaké to je řítit se po silnici rychlostí přes 400 km/h. Pro některé je to neskutečný zážitek, pro jiné nepředstavitelné nebezpečí. A navíc je to velice drahé vozidlo. Havarijní pojištění pro Bugatti by proto mělo mít stejně výjimečné parametry. Odpovídající pojištění nabízí ePojisteni.cz, největší poskytovatel on-line pojištění v ČR.

O firmě Bugatti

V roce 1909 se ital Ettore Bugatti rozhodl vyrábět vlastní letadla a vozidla. Tento automobilový konstruktér původně pracoval pro řadu automobilových značek, ale nakonec se rozhodl pro založení vlastní značky pod svým jménem Bugatti. A udělal dobře.

Původně francouzskou automobilku od roku 1998 vlastní největší automobilový koncern Volkswagen. Jejím zakladatelem byl nadaný francouzský konstruktér Ettore Bugatti, který firmu založil v roce 1909. První model Type 13 zazářil ve Velké ceně Francie, v níž porazil daleko výkonnější vozy. Nejúspěšnějším modelem mezi závodním vozy se stal Type 35.

Nejnovější model Bugatti Chiron jako nástupcem Veyronu zvládne údajně jet rychlostí až 420 km/h. Ohromný výkon chladí 10 chladičů, kterými proteče 800 litrů vody každou minutu.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 7

Mluví se o nás