Hypotéka na družstevní byt

  • Bezplatné porovnání hypotečních produktů.
  • O vybranou hypotéku můžete zažádat jednoduše ONLINE.
  • Osobní schůzka s naším hypotečním specialistou.
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
13 Zákazníků zde nyní srovnává

Najdeme Vám nejvýhodnější hypotéku na míru!

Oblíbeným typem vlastnictví bytu v ČR je družstevní byt. V případě, že si chcete koupit právě družstevní byt, pravděpodobně narazite na zásadní problém. U družstevního bytu si totiž nekupujete samotný byt, ale podíl na celé nemovitosti. To znamená, že Vám banka neposkytne hypotéku, protože není možné ručit konkrétní kupovanou nemovitostí. Lze tuto situaci vyřešit jiným způsobem?

Nemovitost neboli v tomto případě podíl na nemovitosti je možné samozřejmě uhradit z vlastních zdrojů. Pokud je však nemáte a Vaší jedinou možnosti je hypotéka, pak je možné družstevní byt koupit na tzv. předhypoteční úvěr. Družstevní byt však musí být naprosto bez závazků. To znamená, že na bytě nesmí váznout žádné dluhy, neuhrazené nájmy, zástava, exekuce a v ideální případě nesplacená anuita.

Mám zájem

(Zajistíme pro Vás na našem webu xHypotéka.cz)

Jak na financování družstevního bytu?

Předhypoteční úvěr je v podstatě klasický spotřebitelský úvěr, který Vám banka poskytne na koupi družstevního bytu. Má to však háček. Předhypoteční úvěr banky poskytují pouze v případě, že k převodu do osobní vlastnictví dojde maximálně do dvanácti měsíců. Poté je možné získat klasický hypoteční úvěr, který Vám banka připraví již v době koupě.

Mám zájem

(Zajistíme pro Vás na našem webu xHypotéka.cz)

Mluví se o nás