Jak spočítat spotřebu energie?

  • Porovnání desítek různých dodavatelů
  • Vše velmi jednoduše, online a zdarma
  • Přechod k výhodnějšímu dodavateli zařídíme za Vás
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
10 Zákazníků zde nyní srovnává

Netušíte, kolik energie spotřebujete, a zda není Vaše spotřeba příliš vysoká? Poradíme Vám, jak spočítat spotřebu energií v domácnosti snadno a rychle. Na základě výsledných údajů budete vědět, zda není Vaše spotřeba vysoká, a zda by ji nebylo rozumné snížit.

Mám zájem

Jak spočítat spotřebu plynu

Spotřebu plynu zjistíte velmi snadno. Stačí se podívat na aktuální stav odběru na Vašem plynoměru, které jsou uvedený v krychlových metrech (M3). Tento údaj je nejprve nutné převést na megawatthodiny (MWh). Pro převod použijte orientační koeficient 10,5 kWh/m3 a tímto číslem vynásobte hodnotu, kterou jste našli na plynoměru. Číslo, které Vám vyjde, je skutečná spotřeba plynu.

Jak spočítat spotřebu elektřiny

Nejprve zkontrolujte, jaké spotřebiče používáte, a jaký je jejich příkon. Příkon se uvádí ve wattech a najdete jej obvykle na štítku, který je umístěný přímo na spotřebiči či v návodu na použití. Tyto údaje vynásobte počtem hodin, během kterých je spotřebič zapnutý. Získáte tak spotřebu elektřiny ve wattech, kterou si převeďte na kilowatthodiny (kW). Spotřebu elektřiny si také můžete spočítat pomocí online kalkulačky spotřeby energie.

Mám zájem

Mluví se o nás