Pro cestovní pojištění jsou nejčastěji dostupné tři druhy připojištění: úrazové, zavazadel a odpovědnosti za způsobené škody.
- Úrazové připojištění: Pojišťovna uhradí klientům určitou finanční částku při smrti nebo trvalých následcích následkem úrazu.
- Připojištění zavazadel: vztahuje se většinou na jejich zničení, krádež nebo ztrátu. Dejte si pozor na výši limitů, abyste nepodléhali přílišnému pocitu bezpečí, protože pojišťovny vám rozhodně nezaplatí statisícové ztráty, tradiční limit plnění je okolo 20 000Kč.
- Odpovědnost za způsobené škody: vztahuje se na škody způsobené na majetku i na zdraví osob. Jedná se o velmi užitečné pojištění, které vás ochrání před placením astronomických sum v případě, že svým jednáním v zahraničí někomu způsobíte škodu.
- Pojištění sportovních aktivit, protože pojišťovny v základní ochraně poskytují krytí pouze rekreačních a naprosto bezpečných sportovních aktivit.
- Pojištění stornopoplatků, ze kterého jsou propláceny poplatky, které si cestovní kanceláře, aerolinie, hotely a další společnosti účtují, pokud se rozhodnete z nějakého důvodu zrušit zakoupení jejich služby.
- Podobným typem služby je pojištění nevyužité cesty, což znamená proplacení, z vážných důvodů zkrácené, cesty do zahraničí.
Kromě těchto nejčastějších připojištění, lze často volit různé nadstandardní parametry, kterými klienti mohou celkovou míry ochrany ještě rozšířit. jsou to například: Zvýšení limitu plnění pro hrazení léčebných výloh (osobám jedoucím do rizikových oblastí lze jedině doporučit, protože zdlouhavá a nákladná péče může přijít na miliony korun). I pokud chcete jen lyžovat, u některých pojišťoven budete muset sáhnout po vyšším limitům pojištění sportu. Ochota pojistit některé opravdu extrémní sporty a aktivity je u různých pojišťoven velmi rozdílná. Není však problém najít pojišťovnu, která pojistí i horolezectví, vysokohorskou turistiku, speleologii i potápění s přístroji do značných hloubek.