Komplexní cestovní pojištění

Komplexní cestovní zdravotní pojištění

Cestujete a poznáváte rádi nové země? S cestováním jsou spojeny nejen krásné a nezapomenutelné zážitky, ale bohužel také nepříjemné situace, jako jsou úrazy, nemoci, krádeže či ztráty osobních věcí. Ne vždy tomu lze zabránit. Co však udělat můžete, je dobře se pojistit, a zajistit si tak finanční oporu pro tyto situace.

Vyberte si kvalitní cestovní pojištění

Cestovní pojištění dnes nabízí každá česká pojišťovna. Jejich nabídka se velmi různí a vybrat si tak skutečně dobré pojištění, které bude odpovídat Vašim požadavkům není vůbec jednoduché. Podle čeho se tedy orientovat při výběru komplexního cestovní pojištění?

Účel cesty

Cena pojištění je určitě důležitá, ale rozhodně by neměla být důležitější, než rozsah pojištění. V první řadě je třeba si uvědomit, jakým aktivitám se na své cestě či dovolené budete věnovat. Půjde-li o standardní dovolenou, pak si vystačíte se základním balíčkem cestovního pojištění. Pokud jste však aktivní sportovec, důkladně si ověřte, zda je zrovna Vaše sportovní aktivita pojištěná. Jsou to právě rizikové sporty, které je třeba připojistit. Sem patří například lyžování a snowboarding mimo sjezdovky, skialpinismus, freeride, horolezectví, sjezdy na horských kolech, canoyning a další.

Jaké připojištění zvolit

Pojištění obvykle kryje úhradu léčebných výlohy a léku spojených s úrazem či nemocí, dále hospitalizaci, repatriaci a převoz ostatku do ČR. Pokud však chcete být skutečně komplexně pojištění, je možné si sjednat doplňková připojištění, kam patří například:

  •  připojištění extrémních sportů
  •  připojištění krádeže či ztráty zavazadel a cestovních dokladů
  •  připojištění úrazu
  •  připojištění storna cesty
  •  pojištění odpovědnosti za škodu
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás