Povinné ručení

  • Porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven
  • Najdeme a zařídíme Vám levnější povinné ručení
  • 85 % řidičů s námi ušetří na povinném ručení
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
62 Zákazníků zde nyní srovnává

Krátkodobé povinné ručení

Povinné ručení se zpravidla uzavírá na dobu neurčitou s pojistnou dobou jeden rok, která se každoročně automaticky prodlužuje. Pokud jste tedy s povinným ručením spokojeni, pojištění tak může fungovat i několik let za sebou. V posledních letech ovšem začínají pojišťovny nabízet také krátkodobé povinné ručení.

Porovnat povinné ručení

Kdo jej využívá?

Toto krátkodobé povinné ručení se uzavírá na pojistnou dobu kratší než jeden rok. Nejvíce jej využívají především motorkáři, kteří si sjednávají pouze sezónní povinné ručení přes letní měsíce, ve které motocykl doopravdy využijí. Tímto způsobem tak ušetří za pojištění během zimních měsíců, kdy jsou jejich stroje fakticky odstavené v garáži.

Kromě motorkářů a jiných sezónních řidičů, využívali v minulosti krátkodobé povinné ručení také řidiči, kteří od 1. 1. 2009 měli za povinnost hradit poplatek za nepojištěná a nepoužívaná vozidla. Díky krátkodobému povinnému ručení tak tito řidiči získali dostatek času k vyřízení potřebných formalit bez toho, aniž by platili vysoké sankční poplatky.

Cena krátkodobého povinného ručení

Měsíční pojistné se odvíjí od podobných faktorů jako cena u tradičního dlouhodobého pojištění. V celkovém součtu ovšem vychází lépe, protože nemusíte hradit pojištění za celý rok, ale pouze za jeho část.

Porovnat povinné ručení

Příklady nabídek povinného ručení

Škoda Fabia 1.2/47 kW, rok 2006

(M. Polanská, Trojanovice) Běžná sazba: 4 190 Kč Naše nejvyšší sazba: 2 090 Kč Úspora 2 100 Kč ročně

Škoda Octavia 1.9/81 kW, rok 2008

(S. Tománek, Praha) Běžná sazba: 7 990 Kč Naše nejvyšší sazba: 4 590 Kč Úspora 3 400 Kč ročně

Mluví se o nás