Penzijní připojištění

  • 90% penzijních spoření je nevýhodně nastaveno
  • Rozdíl v průměru činí 460 000 Kč
  • Změna je extrémně snadná
Výsledek
do 2 minut
Vyšší
výnosy
3 Zákazníků zde nyní srovnává

Víte, že 90% střadatelů přichází v rámci “penzijka” až o 460 000 Kč?


Zoptimalizujeme Vaše penzijní připojištění

  • rozdíl mezi průměrným a správně nastaveným spořením je 460 000 Kč
  • většina důchodových spoření nepokryje ani inflaci

Zdarma pro vás zajistíme analýzu vašeho penzijního spořeni, nastavení daňových odpočtů a příspěvků zaměstnavatele.

Výhodnější
spoření

Více než 3,5 milionu občanů ČR spoří v rámci “starých” penzijních fondů uzavřených do roku 2012. Součástí tohoto spoření na penzi je i státní příspěvek. Jeho výše se ale mění v čase a v současnosti, s průměrnou měsíční platbou 300 Kč, nedosahuje naprostá většina střadatelů na jeho maximální výši. Pravděpodobně mezi ně patříte i vy a přicházíte tak o 50 400 Kč.

Zároveň s velkou pravděpodobností spoříte v rámci fondu s “garantovanou nulou”, jehož výnosy nedosahují ani míry inflace. Pokud vám do důchodu zbývá více než 10 let, je vhodné se podívat na výnosy vašeho fondu a případně přestoupit do fondu s výnosy vyššími. Průměrný střadatel se nízkými platbami a nevhodně zvoleným fondem připravuje o neuvěřitelných 302 000 Kč po 30 letech spoření.

Tím výhody “penzijka” ovšem nekončí. Stát dává podporu i v podobě úlevy z daně z příjmu. Ta může činit dalších 108 000 Kč za třicet let.

Výhodnější
spoření

Zařídíme Vám nejvyšší státní příspěvek

Pro větší přehlednost jsme informace shrnuli níže. V první tabulce je srovnání dnešního průměrného měsíčního příspěvku 300 Kč s navýšením na 1 000 Kč. Státní příspěvek je tak za 30 let o
50 400 Kč vyšší.

V druhé tabulce je srovnání investičních výnosů v “garantovaném” fondu při měsíční částce 300 Kč s optimálním scénářem - 1 000 Kč měsíčně investovaných do fondu s vyšším výnosem. Optimální měsíční částka kombinovaná se změnou investičního scénáře Vám tak může přinést statisíce.

David Holý Pojišťovací expert, ePojisteni.cz

Rozdíl ve státní podpoře
Průměrný měsíční příspěvek 300 Kč
Státní podpora 90 Kč
Státní podpora za 30 let 32 400 Kč
Optimální měsíční příspěvek 1 000 Kč
Maximální státní podpora 230 Kč
Státní podpora za 30 let 82 800 Kč
Kolik získáte od státu navíc 50 400 Kč

Rozdíl z výnosu investice
Výnos ve "starém" fondu 0,5 %
Výnos po 30 letech (platba 300 Kč měsíčně) 7 866 Kč
Poplatky 12 619 Kč
Výnos v "nových" fondech 5 % **
Výnos po 30 letech (platba 1000 Kč měsíčně)* 395 510 Kč
Poplatky 98 035 Kč ***
Rozdíl ve výnosu z investic 302 228 Kč
* https://www.penize.cz/kalkulacky/srovnani-investicnich-produktu
** Předpokládaná průměrná výkonnost (Kombinace Conseq akciového fondu (10.4% p.a.) a dluhopisového (1.9% p.a)
*** Jsou zahrnuty poplatky jak za správu tak i z výnosu


Pokud byste ovsem spořili až 3000 Kč měsíčně, tak (kromě podstatně vyššího investičního výnosu) získáte za 30 let maximální daňovou úlevu ve výši 108 000 Kč.

Více než 90% účastníků penzijního spoření nemá tento produkt nastaven na optimální úrovni. Během pár minut Vám pomůžeme zjistit, o kolik momentálně přicházíte.

Výhodnější
spoření

Penzijní připojištění

Z přilepšení na stáří se pomalu stává jediný způsob, jak si zajistit důstojnou penzi - penzijní připojištění funguje v ČR již více než 15 let, ale nikdy nebylo důležitější, než dnes a v budoucnu se stane jedinou formou spoření na stáří. Tento systém začíná pomalu nahrazovat neudržitelný průběžný důchodový systém, který kvůli stárnutí populace v ČR přestává fungovat.

Připravili jsme pro Vás podrobné informace o penzijním připojištění. Nové penzijní připojištění lze podle zákonů ČR uzavřít od 1.1. 2013. Samozřejmě na ePojisteni.cz opět za velmi výhodných podmínek.


Jak připojištění funguje?

Klienti vkládají své peníze do vybrané penzijní společnosti, často jim přispívá i jejich zaměstnavatel. Navíc je tento systém spoření podporován státem, formou státních příspěvků a daňových úlev. Vybraná penzijní společnost peníze spravuje a investuje. Investice jsou sice velmi konzervativní a proto spoření není příliš výnosné, zato je však velmi bezpečné.


Penzijní společnosti v ČR

V České republice v současnosti působí 8 penzijních společností. Penzijní společnosti jsou institucí, kam si ukládáte své penzijní připojištění, a kde se Vám spořená částka v průběhu let zhodnocuje. Kromě výše vašeho příspěvku, výše příspěvku Vašeho zaměstnavatele, výše státního příspěvku a délky trvání spoření je vybraná penzijní společnost tedy posledním článkem, který rozhodne o tom, kolik si na důchod našetříte. Každá penzijní společnost zhodnocuje vklady jinou úrokovou měrou, je tedy velmi důležité, jakou penzijní společnost si vyberete. Všechny peníze, které jsou součástí celkového vkladu účastníka, tedy jeho vlastní vklad, příspěvek zaměstnavatele a státní příspěvek se ve vybrané penzijní společnosti dále zhodnocují.

Výhodnější
spoření

Mluví se o nás