Pojištění auta proti krádeži

Pojištění auta proti krádeži

Podle statistik české policie dojde ke krádeží jednoho vozidla každých 40 minut! To znamená, že denně je ukradeno v průměru 35 aut. Nejčastěji se přitom kradou vozidla značek Škoda, Volkswagen, Ford a Audi ve větších městech a příhraničních oblastech. Ochránit své auto před zloději je však téměř nemožné. Nepomůže ani kvalitní zabezpečení či chráněné parkování. Zloději velmi často “pracují” v organizovaných skupinách a nebojí se ukradnout ani auto ze zabezpečené garáže. Mnohem jistější je mít své sjednané pojištění auta proti krádeži.

Povinné ručení nekryje škody způsobené krádeží

Pokud se domníváte, že si vystačíte s povinným ručením, tak se bohužel mýlíte. Na riziko krádeže se vztahuje pouze havarijní pojištění. Je však pravda, že některé pojišťovny jsou schopné nabídnout pojištění krádeže jako doplňkové pojištění k povinnému ručení. Havarijní pojištění má však výrazně širší rozsah, jehož význam časem zajisté oceníte.

Havarijní pojištění kryje:

  •  krádeže samotného vozidla
  •  krádeže součástek motorových vozidel
  •  krádeže vybavení automobilů
  •  škody způsobené vandaly
  •  škody způsobené živelnými událostmi
  •  střet se zvěří

Jak ochránit auto před krádeží

Havarijní pojištění je dražší než povinné ručení. Na konečné ceně se však projeví také to, zdá máte ve svém autě nějaký zabezpečovací systém. Mezi nejlevnější systémy patří mechanické způsoby, jako je například uzamykatelná páka či tyč na volant. Zkušení zloději však tyto překážky odstraní snadno. Mnohem bezpečnější je autoalarm, imobilizér či satelitní vyhledávací systém.

Při používání svého auta přemýšlejte a je-li to možné, neparkujte na neosvětlených či vzdálených parkovištích. Nikdy také nenechávejte své auto odemčené, byť by se jednalo o pár sekund. Uvnitř auta nenechávejte ležet žádné věci. To platí zejména pro klíče, peněženky, kabelky, mobilní telefony či tašky s nákupem. To vše je pro zloději velmi lákavé. Pokud však ke krádeži auta dojde, získáte zpět své peníze pouze díky havarijnímu pojištění.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás