"Pojištění odpovědnosti"

  • Kryje veškeré škody, které způsobíte zaměstnavateli
  • Široká škála limitů plnění
  • Při online sjednání sleva 10 %
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
10 Zákazníků zde nyní srovnává

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

Pojištění vozidel se týká každého majitele motorového vozidla, jimž zákon č. 168/1999 Sb., O pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, uděluje povinnost mít uzavřené pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. Toto pojištění bývá označováno také jako povinné ručení.

Povinné ručení je tedy zákonné pojištění a motorista, který jej nemá a přesto své vozidlo využívá, se vystavuje riziku finanční pokuty. Bez povinného ručení motorista nesmí se svým vozidle vyjet na české silnice a dálnice.

K čemu povinné ručení slouží?

Každý den dochází k desítkám méně či více závažných dopravních nehod, při kterých jsou způsobovány škody na zdraví či majetku. Tyto škody jsou poškozeným vyplaceny právě z povinného ručení viníka nehody. V případě, že by toto pojištění neexistovala, musel by poškozený po viníkovi škodu vymáhat sám, a to je v mnoha případech téměř nemožné.

Pokud viník nemá uzavřené povinné ručení a způsobí dopravní nehodu, pak škodu uhradí Česká kancelář pojistitelů (ČKP) z Garančního fondu. Vyplacenou škodu poté následně vymáhá po viníkovi, který tak trestu neujde.

Limity pojistného plnění a výše pojistného

Nabídka na povinné ručení je velmi různorodá. Zákon ukládá pouze minimální výši pojistných limitů, která je 35 milionů korun pro škody na zdraví a životě a 35 milionů pro škody na majetku. Pojišťovny však nabízí varianty až do hranice 200 milionů korun v obou případech. V ostatních kritériích mají pojišťovny vyšší volnost. Díky tomu se liší nejen v rozsahu ale také ve výši pojistného.

Motoristé si na stránkách ePojištění.cz mohou nabídky od českých pojišťoven porovnat za pár minut online, aniž by museli zajít na pobočky některé z pojišťoven osobně.

Spočítat cenu

Mluví se o nás