Povinné ručení

  • Online srovnání pojišťoven
  • Jednoduše a rychle do 2 minut
  • Zelená karta ihned na Váš email
  • Úspora až 70 %
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
7 Zákazníků zde nyní srovnává

Povinné ručení pro autobus

Povinné ručení pro autobus

Pro motorová vozidla existují dva základní typy pojištění - povinné ručení a havarijní pojištění. Povinné ručení je ze zákona povinné, zatímco havarijní pojištění je dobrovolné. Povinné ručení neboli správně pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla je dané zákonem č. 168/1999 Sb. a za porušení tohoto zákona hrozí majiteli nepojištěného vozidla pokuta ve výši do 40 tisíc korun. Navíc je vlastník povinen zaplatit tzv. sankční příspěvek od 20 do 300 korun do garančního fondu České kanceláře pojistitelů a to za každý den.

Porovnat ceny

Povinné ručení smí nabízet pouze ty pojišťovny, které vlastní příslušnou licenci. Nabídky pojištění musí splňovat zákonem dané limity ve výši 35 milionů na zdraví a 35 milionů na majetkové škody. Ostatní parametry včetně ceny pojištění se mohou méně či více lišit. Majitelé si tedy mohou povinné ručení vybrat dle svých požadavků.

Povinné ručení musí mít sjednané všechna motorová vozidla, která mají registrační značky, technický průkaz a jsou provozovaná na veřejných komunikacích. Tato povinnost platí pro osobní a nákladní automobily, motocykly, traktory, autobusy, přípojná vozidla, pracovní stroje, sanity, obytné automobily a tahače.

Povinné ručení pro autobusy

V případě autobusů je povinné ručení vzhledem k počtu přepravovaných osob velmi důležité. Při jeho provozování hrozí nejen škody na majetku, ale zejména na zdraví a životech přepravovaných osob. Povinné ručení pro autobusy by mělo mít vyšší limity a tomu odpovídá i vysoká cena pojištění.

Ceny povinného ručení pro autobusy:

  • autobusy do 5 tun - cena od 15 tisíc korun
  • autobusy nad 5 tun - cena od 25 tisíc korun

ePojisteni.cz je největším a nejvýznamnějším poskytovatelem povinného ručení v ČR. Najdete zde a porovnáte si nabídky na povinné ručení od všech českých pojišťoven. S námi získáte nejlevnější povinné ručení pro svůj autobus snadno a rychle.

Porovnat ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Příklady nabídek povinného ručení

Škoda Fabia 1.2/47 kW, rok 2006

(M. Polanská, Trojanovice) Běžná sazba: 4 190 Kč Naše nejvyšší sazba: 2 090 Kč Úspora 2 100 Kč ročně

Škoda Octavia 1.9/81 kW, rok 2008

(S. Tománek, Praha) Běžná sazba: 7 990 Kč Naše nejvyšší sazba: 4 590 Kč Úspora 3 400 Kč ročně

Mluví se o nás