Povinné ručení pro autoškoly

Povinné ručení pro vozidla autoškoly

Povinné ručení je pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla. Nařizuje jej zákon č. 168/1999 Sb., podle kterého povinné ručení musí mít sjednané každé provozované vozidlo registrované na příslušném úřadě v ČR. Povinné ručení nabízí celkem dvanáct pojišťoven, které v rámci konkurenčního boje nabízí odlišné nabídky.

V lednu 2014 byl v platnost uveden nový občanský zákoník, který od základů změnil pravidla ve vyplácení odškodného. Byly zrušené tabulky, podle kterých se určovala výše odškodného, a nové ji určují soudy. Průměrná výše odškodného se tak značně zvýšila, a proto odborníci doporučují volit si povinné ručení s vyššími pojistnými limity.

Povinné ručení pro vozidla autoškoly

Na ceně povinné ručení se podílí více faktorů, jak bylo uvedeno výše. Mezi ně patří také způsob využívání vozidla. Nejdražší pojistné přitom platí mladí řidiči, řidiči z velkých města a řidič taxi služeb a autoškol. Důvodem je vyšší míra rizikovosti, kterou potvrzují statistiky české policie. Podle nich se neustále zvyšuje podíl škod, které způsobují právě vozidla autoškol a taxi služeb.

Povinné ručení pro vozidla autoškoly je možné si sjednat online na naší online kalkulačce. Do online formuláře je nutné vyplnit informace o vlastníkovi a jeho vozidle. Obratem obdržíte přehledné porovnání, na jehož základě si snadno vyberete nejvýhodnější nabídku. Tu si objednáte online a pojistné zaplatíte prostřednictvím internetového bankovnictví.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás