Povinné ručení v Brně

Povinné ručení Brno

Brno je druhé největší město v České republice. Má více než 400 tisíc obyvatel a celkovou rozlohu přes 220 Km2. Město Brno je sídlem Jihomoravského kraje a nachází se zde centrum soudní moci u nás. Brno je také jedno z prvních osídlených míst u nás. Odhaduje se, že Slované na území dnešního Brna přišli již v 5. – 7. století. Město Brno je jedním z hlavních kulturních měst Moravy. Pravidelně zde řada mezinárodních festivalů a veletrhů. Geograficky je centrální část Brna tvořena okresem Brno – město.

Srovnání povinného ručení v Brně

Vzhledem k velké rozloze a vysokému počtu obyvatel lze na území města Brna nalézt kamenné pobočky všech velkých pojišťoven. Dalších partnerů nebo zprostředkovatelů je v Brně několik desítek. Pokud máte dostatek času, můžete tedy klidně obejít všechny pojišťovny a porovnat jejich produkty. Srovnání všech pojišťoven naleznete jednodušeji také na jakémkoliv online porovnání.

Jak vybrat nejlevnější povinné ručení v Brně

Nejlevnější povinné ručení získáte pouze kvalitním výběrem. Někdy je dokonce lepší se obrátit na odborníka. V takovém případě to může být zprostředkovatel nebo specializovaný internetový portál se srovnávačem pojištění. Online porovnání povinného ručení je nejsnadnější způsob, jak naráz porovnat všechny společnosti, které povinné ručení nabízí.

Cena povinného ručení dle nehodovosti v Brně

Pojišťovny při výpočtu pojistného u povinného ručení hledí na různá kritéria. Mezi známá kritéria patří například objem a výkon motoru nebo věk řidiče. Mladší řidiči jsou považováni za méně zkušené, a tedy více rizikové, a proto platí více než řidiči s mnohaletými zkušenostmi za volantem. Méně už se ví, že pojišťovny za jeden z důležitých hledisek považují také trvalou adresu pojištěného. V některých částech České republiky se totiž “bourá” více než v jiných částech. Všeobecně platí, že nejvíce riziková jsou velká města. Proto nejdražší povinné ručení již tradičně platí Pražané, Ostravané a také Brňané, kde policie každým rokem vyšetřuje nejvíce dopravních nehod. Jihomoravský kraj, jehož je Brno sídlem, v roce 2015 evidoval dokonce 170 866 nehod. Podle indexu bezpečnosti je Brno sedmým nejbezpečnějším krajským městem v ČR.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás