Povinné ručení v Chomutově

Povinné ručení Chomutov

Chomutov, okresní město v Ústeckém kraji, leží cca 49 km na jihozápad od Ústí nad Labem na ploše o 29 km2. Žije zde více jak 50 tisíc obyvatel. S první zmínkou se setkáváme v záznamech z 13. století, kdy byl Chomutov darován řádu německých rytířů. V Chomutově se nachází historické centrum s barokním sloupem a z přírodních krás stojí za zmínku Bezručovo údolí a Kamencovo jezero.

Srovnání povinného ručení v Chomutově

V Chomutově mají zřízené pobočky české pojišťovny, které nabízí také povinné ručení. Je to například ČP, ČPP, ČSOB, Generali pojišťovna nebo Uniqa pojišťovna. Pojištění svého vozidla si však také můžete sjednat na internetu, což je popravdě rychlejší způsob.

Jak vybrat nejlevnější povinné ručení v Chomutově

Proč je povinné ručení na internetu výhodnější? V první řadě si můžete nabídky jednotlivých pojišťoven mezi sebou porovnat. Pokud Vás některá z nich zaujme, nemusíte nikam chodit, ale povinné ručení si jednoduše objednáte online.

Nejen bezeškodní vliv má vliv na výslednou cenu povinného ručení. Při počítání ceny pojištění berou pojišťovny v potaz mnohem více kritérií. Jedná se nejen o výkon či objem motoru a rok výroby, ale také bezeškodní průběh. Čím déle jezdí řidič bez nehody, tím méně platí. Nemalý vliv však má také trvalá adresa pojištěného. Podle statistiky více nehod evidují města, a proto také řidiči žijící v městech platí za povinné ručení více. Ve městech je hustší provoz a s tím souvisí větší riziko vzniku nehody. Vliv má také konkrétní oblast – okres či kraj. Podle statistik zveřejňovaných Policií ČR lze jednoznačně určit města, kde se bourá více a kde méně. Například Chomutov si nestojí zrovna nejlépe a v celkovém počtu nehod se řadí spíše k méně bezpečným městům. Například v roce 2014 se umístil až na 40. místě z 59 měst s největším počtem nehod.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás