Povinné ručení v Jihlavě

Povinné ručení a havarijní pojištění - Jihlava

Jihlava, historické město založené ve 13. století jako hornické město, leží v kraji Vysočina. Centrum města patří od roku 1982 mezi městské památkové rezervace. Jihlava je známá velkým množstvím zachovalých měšťanských domů, městského opevnění a také katakomb.

Srovnání povinného ručení v Jihlavě

V Jihlavě je možné navštívit pobočky všech českých pojišťoven (ING Pojišťovna, ČP, ČSOB, Kooperativa a další) a sjednat si povinné ručení osobně na přepážce. Nebo tak můžete učinit lépe a sjednat si pojištění online na internetu, aniž byste museli někde na pojišťovně vystávat frontu.

Jak vybrat nejlevnější povinné ručení v Jihlavě

Sjednání povinného ručení přes internet je rychlejší a především si daleko lépe učiníte přehledné porovnání všech pojišťoven, ne pouze jen jedné. Díky porovnání si mnohem lépe vyberete pro Vás nejvýhodnější nabídku. Povinné ručení si pak můžete sjednat okamžitě.

Podle čeho pojišťovny určují výši pojistného? Nejedná se o nic jednoduché, jelikož pro povinné ručení neexistují jednotné tabulky. Výše pojistného se počítá individuálně a každá pojišťovna má svůj vlastní systém. Většinou se hodnotí kritéria jako rok výroby vozidla, značka a typ, objem a výkon motoru. Dále má vliv dosavadní bezeškodní průběh a také věk a trvala adrese pojištěného. Podle věku lze snadno poznat, nakolik je řidič zkušený. Za nejvíce rizikové jsou považování mladí řidiči do 26 let. Trvala adresa informuje pojišťovnu o tom, kde se řidič pohybuje nejčastěji. A některá místa jsou bohužel rizikovější. Každá pojišťovna mívá vlastní index bezpečnosti, který vychází ze statistik Policie ČR. Podle něho určí, ve kterém městě je riziko vzniku nehody největší a tento fakt může a nemusí zohlednit v ceně povinného ručení. Jihlava patří k nejvíce bezpečným městům v ČR.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás