Povinné ručení pro karavany

Povinné ručení pro karavan

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení je zákonem dané pojištění a týká se všech majitelů vozidla. Pojištění je upraveno zákonem č. 168/1999 Sb. a vztahuje se na všechna vozidla, která mají předělené registrační značky a technický průkaz.

Povinné ručení na karavan

Povinnost mít uzavřené povinné ručení se tedy vztahuje také na karavan. V případě karavanu je však možné uzavřít povinné ručení pouze v době, kdy je používán. V období, kdy je karavan nepoužíván, je možné jej dočasně vyřadit z registru a placení povinného ručení přerušit. Je však nutné, aby majitel karavanu na příslušném úřadě odevzdal registrační značky a technický průkaz. Zároveň musí být karavan po celou dobu zaparkován mimo veřejné komunikace.

Povinné ručení na karavan je možné sjednat na kterékoliv pobočce pojišťoven nebo mnohem jednodušeji online. Na našich stránkách stačí zadat požadované parametry a na jejich základě obdržíte přehledné porovnání povinného ručení od více pojišťoven. Nejvýhodnější nabídku si poté snadno objednáte online. Povinné ručení je platné od okamžiku uhrazení pojistného. Zelenou kartu Vám obratem zašleme na Vás email a originál včetně pojistných smluv Vám doručíme prostřednictvím pošty.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás