Povinné ručení

  • Online srovnání pojišťoven
  • Jednoduše a rychle do 2 minut
  • Zelená karta ihned na Váš email
  • Úspora až 70 %
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
14 Zákazníků zde nyní srovnává

Povinné ručení pro kombajn

Také zemědělské stroje, které mají SPZ a mohou se pohybovat po veřejných komunikacích, musí mít všechna zákonná pojištění. Jde zejména o traktory, kombajny, samohybné sekačky a další stroje, které mohou vyjet na silnici.

Ani traktorům či kombajnům se nevyhýbají dopravní nehody. Ačkoli jsou policisté k zemědělským strojům na silnici často poměrně benevolentní, povinné ručení mít samozřejmě musí. Přestože majitelé zemědělský strojů většinou jednají s pojišťovnami individuálně, sjednání povinného ručení na kombajn či traktor je v mnohém podobné jako u běžného automobilu.

Pojišťovnu bude v případě kombajnu či traktoru zajímat hlavně značka stroje, výkon motoru a objem válců a rok výroby. Svou roli hraje také pojistná i škodní historie klienta a také jeho propojištěnost – tedy zda už má u dané pojišťovny sjednané nějaké další produkty.

Výhoda – možnost sezónního povinného ručení

Mnoho zemědělských strojů se používá sezónně. Typické je to právě pro kombajny, které z garáží vyjíždí na veřejné komunikace a pole hlavně v letním období. Pro tuto kategorii vozidel se proto velmi hodí je krátkodobé pojištění pouze na dobu, kdy jsou stroje používány.

Předpokládá se také, že majitel kombajnu či traktoru nejspíš nebude potřebovat asistenční službu a další v případě aut běžné součásti pojištění. Zemědělské stroje ani většinou nevyjíždí do zahraničí. Vždy je proto vhodné, aby si podnikatelé v zemědělství s pojišťovnami vyjednali takové podmínky, které budou jim a jejich strojovému parku nejvíc vyhovovat.

Porovnat ceny

Příklady nabídek povinného ručení

Škoda Fabia 1.2/47 kW, rok 2006

(M. Polanská, Trojanovice) Běžná sazba: 4 190 Kč Naše nejvyšší sazba: 2 090 Kč Úspora 2 100 Kč ročně

Škoda Octavia 1.9/81 kW, rok 2008

(S. Tománek, Praha) Běžná sazba: 7 990 Kč Naše nejvyšší sazba: 4 590 Kč Úspora 3 400 Kč ročně

Mluví se o nás