Povinné ručení

  • Online srovnání pojišťoven
  • Jednoduše a rychle do 2 minut
  • Zelená karta ihned na Váš email
  • Úspora až 70 %
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
91 Zákazníků zde nyní srovnává

Povinné ručení pro nákladní vozy

Povinné ručení pro nákladní vozy

Povinné ručení je zákonné pojištění. To znamená, že všichni vlastníci motorových vozidel v České republice mají zákonnou povinnost mít své vozidlo pojištěné. Povinnost pojištění se týká všech motorových vozidel, které jsou provozovány na veřejných silnicích, a kterým byly přiděleny registrační značky a technický průkaz.

Porovnat ceny

Povinné ručení je lidové označení pro pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, který je definován zákonem č. 168/1999 Sb. V případě, že majitel vozidla nemá své vozidlo pojištěné, vystavuje se riziku udělení finanční pokuty ve výši až 40 tisíc korun a povinnosti uhrazení sankčního příspěvku od 20 do 300 korun za každý den do garančního fondu České kanceláři pojistitelů.

Povinné ručení je povinné pro všechna motorová vozidla, která mají registrační značky, technický průkaz a jsou provozovaná na veřejných komunikacích v ČR. Tato zákonná povinnost tedy platí nejen pro osobní a nákladní automobily, ale také pro motocykly, traktory, přípojná vozidla, pracovní stroje, autobusy, sanity, obytné automobily a tahače.

Povinné ručení nákladních automobilů

Povinnost mít sjednané povinné ručení platí také pro nákladní automobily od 3,5 do 12 tun, které můžeme rozdělit do tří kategorií právě dle váhy:

  • Nákladní automobil do 3,5 tuny
  • Nákladní automobil nad 3,5 tuny do 12 tun
  • Nákladní automobil nad 12 tun

Povinné ručení nákladních vozů

Nabídku na povinné ručení pro nákladní vozy najdete zde, na stránkách ePojisteni.cz. Porovnejte si snadno a rychle nabídky všech pojišťoven, které pojištění nákladních vozů nabízí, a sjednejte si pojištění během pár minut. Pojištění bude platné okamžitě a prozatímní zelenou kartu obratem obdržíte emailem. Její originál včetně smlouvy Vám poté zašleme poštou na Vaši adresu.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Příklady nabídek povinného ručení

Škoda Fabia 1.2/47 kW, rok 2006

(M. Polanská, Trojanovice) Běžná sazba: 4 190 Kč Naše nejvyšší sazba: 2 090 Kč Úspora 2 100 Kč ročně

Škoda Octavia 1.9/81 kW, rok 2008

(S. Tománek, Praha) Běžná sazba: 7 990 Kč Naše nejvyšší sazba: 4 590 Kč Úspora 3 400 Kč ročně

Mluví se o nás