Povinné ručení pro přívěsný vozík

Povinné ručení pro přívěsný vozík

Stará vozidla nemusí hned patřit do starého železa, zvlášť pokud mají historickou hodnotu. Naopak taková jízda veteránem po moderních silnicích má své neocenitelné kouzlo. Pokud také Vy patříte k hrdým majitelům historických vozidel, tzv. veteránů, které byste znovu rádi zprovoznili, pak nezapomeňte na povinné ručení, které je povinné pro všechna provozovaná vozidla bez výjimky. Výhodou je, že pojistné za povinné ručení pro veterány bývá několikanásobně nižší.


Povinné ručení pro přívěsný vozík

Mezi smluvní neboli zákonná pojištění patří také povinné ručení. Oficiální název zní “pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla” a definuje jej zákon č. 168/1999 Sb. Povinné ručení se vztahuje na všechna motorová vozidla, kterým byly přidělené registrační značky a technický průkaz, aby mohly být provozovány na českých komunikacích.


Pojištění přívěsného vozíku

Povinné ručení se nevztahuje pouze na osobní a nákladní automobily, ale také na všechna další vozidla, která mají registrační značky a technický průkaz.

Povinné ručení se tedy týká také přívěsných vozíků. Povinné ručení si sjednáte stejným způsobem jako v případě osobního vozidla. Na našich stránkách vyplníte požadované informace a my Vám na jejich základě vypracujeme nejvýhodnější nabídku na povinné ručení. Pokud budete souhlasit můžete si povinné ručení uzavřít ihned a s okamžitou platností. Povinné ručení si kompletně sjednáte online.

Pokud přívěsný vozík používat pouze sezónně, můžete povinné ručení přerušit. Je však nutné přívěsný vozík dočasně vyřadit z registru vozidel. Stačí zajít osobně na příslušný úřad, odevzdat registrační značky a technický průkaz. Při obnovení provozu si je na úřadě jednoduše vyzvednete. Pokud byste přívěsný vozík nevyřadili z registru, a přitom jste neplatili povinné ručení, může Vám být udělená finanční pokuta (viz. výše).

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás