Povinné ručení

  • Nejlevnější povinné ručení pro Vaši sanitku
  • Vše online, porovnání nabídek během minuty
  • Až 85 % řidičů ušetří
  • Zelená karta ihned na Váš email
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
76 Zákazníků zde nyní srovnává

Povinné ručení na sanitu

Povinné ručení na sanitu

V České republice stejně jako ve většině evropských zemích musí mít veřejně provozovaná motorová vozidla uzavřené zákonné pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Toto pojištění zná většina lidí pod názvem povinné ručení. Toto pojištění chrání vlastníka motorového vozidla před finančními následky škod, které může provozem motorového vozidla způsobit dalším osobám na jejich majetku či zdraví.

Porovnat ceny

Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla je definováno zákonem č. 168/1999 Sb. Zde najdete veškeré informace včetně postihů, které hrozí majiteli za nepojištěné vozidly. Ty jsou následující:

  • jednorázová pokuta až do výše 40 000 korun
  • sankční příspěvek 20 až 300 korun dle druhu vozidla za každý den
  • náklady na uplatnění a při nutnosti vymáhat příspěvek i náklady vymáhání.

V České republice nabízí povinné ručení všechny významné české pojišťovny, které splňují požadavky a vlastní potřebnou licenci. Základním parametrem, které jejich nabídky musí splňovat jsou nejnižší možný pojistné limity, které jsou 35 milionů na škody na zdraví a životě a 35 milionů na majetkové škody. Ostatní parametry včetně výše pojistného záleží na každé pojišťovně.

Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla neboli povinné ručení je určená pro všechny motorová vozidla, která jsou provozovaná na veřejných komunikacích v ČR. Pojištění se tedy týká nejen osobních a nákladních automobilů, motocyklů, ale i traktorů, autobusů, obytných automobilů, přípojných vozidel, pracovních strojů, sanitních automobilů a tahačů.

Povinné ručení na sanitní automobily

Sanitní automobily jsou poměrně rizikové. Ačkoliv nehody sanit nejsou nijak neobvyklé, povinné ručení na sanitní automobily není závratně drahé. Výše pojistného se obvykle pohybuje kolem 6 tisíc korun za rok. U sanit je doporučené také havarijní pojištění. Ve společném balíčku může pojištění navíc vyjít levněji.

Povinné ručení pro sanitní automobily nabízíme jakožto největší online poskytovatel pojištění v ČR. Na našich stránkách si během pár minut porovnáte jednotlivé nabídky od různých pojišťoven. Vybrané povinné ručení si uzavřete online stejně rychle. Zelenou kartu obdržíte obratem na Váš email a originály včetně pojistné smlouvy Vám zašleme poštou.

Porovnat ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Příklady nabídek povinného ručení

Škoda Fabia 1.2/47 kW, rok 2006

(M. Polanská, Trojanovice) Běžná sazba: 4 190 Kč Naše nejvyšší sazba: 2 090 Kč Úspora 2 100 Kč ročně

Škoda Octavia 1.9/81 kW, rok 2008

(S. Tománek, Praha) Běžná sazba: 7 990 Kč Naše nejvyšší sazba: 4 590 Kč Úspora 3 400 Kč ročně

Mluví se o nás