Povinné ručení - skúter a moped

  • Srovnejte nabídky pojišťoven za méně než 2 minuty
  • Povinné ručení pro motocykly se slevou až 70 %
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
70 Zákazníků zde nyní srovnává

Nejlevnější povinné ručení pro skútry a mopedy

Nabízíme stovky nabídek pojištění

Allianz AXA ČPP ČP ČSOB Direct Pillow pojišťovna KOOP Slavia pojišťovna

Akční ceny povinného ručení pro skútry a mopedy

Zákonná povinnost mít uzavřené pojištění odpovědnosti za škody z provozu motorového vozidla neboli povinné ručení se týká nejen osobních vozidel, ale také vozidel nákladních, autobusů, zemědělských strojů a v poslední řadě také tzv. jednostopých vozidel, kam patří také mopedy a skútry. Povinné ručení vás vyjde na pár set korun ročně, případná škoda však může vyjít i na stovky tisíc korun. Nemluvě o zákonné pokutě, která nedbalému řidiči za nesjednané pojištění hrozí.

Zjednodušená definice mopedu zní, že se jedná o dopravní prostředek se dvěma koly pro jednu osobu s maximální rychlostí do 45 km/h a s objemem motoru do 50 cm³. Moped nemusí být evidován v centrálním registru vozidel na rozdíl od skútru. Skútr má vyšší objem motoru od 50 do 125 cm³ a velké cestovní skútry s objemem až do 650 cm³ se již podobají klasickým motocyklům.

Srovnání povinného ručení pro skútry

Mopedy ani skútry nebývají považovány za postrachy silnic. Jimi způsobené škody nebývají nijak velké. Řidiči skútrů jsou naopak častěji obětmi než viníky dopravních kolizí. Povinné ručení je díky nízkému objemu a malé nehodovosti poměrně nízké a pohybuje se okolo pár set korun ročně. Každá koruna se však počítá, a proto se vyplatí porovnat si více produktů a vybrat si nejkvalitnější povinné ručení za nejvýhodnější cenu.

Hledáte povinné ručení pro Váš motocykl? Přehled podle značek motocyklů naleznete zde.

Porovnat ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás