Jak sjednat povinné ručení ve Znojmě?

Povinné ručení Znojmo

Město Znojmo leží na levém břehu řeky Dyje v Jihomoravském kraji cca 55 km na jihozápad od Brna, pouhých 8 km od hranic s Rakouskem a necelých 75 km na severozápad od Vídně. V Jihomoravském kraji jde o druhé největší město. Znojmo je také považováno za historické centrum jihozápadní Moravy. O městě se poprvé zmiňují písemné prameny z 12. století. Ve Znojmě se nachází rotunda sv. Kateřina, která patří k národním kulturním památkám Česká.

Srovnání povinného ručení ve Znojmě

Povinné ručení si můžete ve Znojmě sjednat osobně přímo na pobočce některé z českých pojišťoven (např. Česká pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna nebo Uniqa pojišťovna), tak přes pojišťovací zprostředkovatele (makléř, agent) nebo mnohem rychleji a pohodlněji na internetu.

Jak vybrat nejlevnější povinné ručení ve Znojmě

Internet je při hledání nejlevnějšího povinného ručení ve Znojmě praktickým pomocníkem. Díky srovnávačům cen si jednoduše srovnáte nabídky povinného ručení od různých pojišťoven. Porovnání je nezávazné a také zdarma. A co více? Povinné ručení si můžete uzavřít online.

Cenu povinného ručení ovlivňuje i trvalá adresa pojištěného

Při výpočtu pojistného pojišťovny zohledňují také kraj, v němž je vozidlo registrováno. Důvodem je různá míra pravděpodobnosti vzniku nehody. Čím větší je město, tím vzniká větší pravděpodobnost, že k dopravní nehodě dojde. Proto bývá pojistné nejdražší ve větších městech, jako je například Praha, Ostrava či Brno, kde se denně na silnicích pohybuje největší počet aut. Pojišťovny samozřejmě sledují i samotné statistiky nehodovosti. Konkrétně Znojmo leží v Jihomoravském kraji a z hlediska statistiky počtu dopravních nehod se Jihomoravský kraj nachází ve více rizikové oblasti. Například v roce 2015 zde Policie ČR řešila 170 866 nehod, což jej řadí na 4. místo s největším počtem nehod ze všech 13 krajů. Pojistné zde proto bude vyšší než například u auta registrovaného v Karlovarském kraji, kde je tradičně evidován nejnižší počet nehod.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás