Povinné ručení Chrysler

Povinné ručení Chrysler

Chrysler a jeho historie

Americká automobilka Chrysler Corporation byla založena roku 1925. Název získala po svém konstruktérovi a zároveň manažerovi Walteru P. Chryslerovi. První model pod touto značku Chrysler Six byl vyroben ještě o rok dříve a bylo velmi úspěšné. Prodalo se jej na 32 tisíc exemplářů, díky čemuž se Chrysler vyšvihl na pátou pozici.

Ve 30. letech se Chrysler snažil o výrobu vozidel, pro které byly typické aerodynamické tvary. Zákazníky však nenalákaly a hrozící krize byla překonána díky levnějším značkám Plymouth a Dodge, která tehdy patřily Chrysleru.

Do Evropy poprvé proniká Chrysler v 60. let prostřednictvím koupě podílu v třech různých automobilkách. Nebyl příliš úspěšný a v 70. letech byl tento podíl nucen prodat. Podruhé tak činí v 90. letech, kdy v závodě Magna-Steyr v Rakousku začala výroba modelů Chrysler Voyager a zejména Jeep Gand Cherokee, který se dokonce vyrábí dodnes.

V roce 1998 došlo ke spojení Chrysleru s koncernem Daimler, které ale nebylo příliš úspěšné. Chrysler tak byl znovu prodán a v roce 2007 se novým vlastníkem stal Cerberus Capital Management. Do této skupiny patří také Dodge a Jeep.

Jak vybrat povinné ručení pro Chrysler

Jste-li vlastníkem vozidla Chrysler, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Chrysler.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás