Povinné ručení Ford

Povinné ručení Ford

Ford a jeho historie

Americká automobilka Ford vděčí slávě zejména svému zakladateli Henrymu Fordovi, který v roce 1903 společně se s dalšími jedenácti společníky zakládá Ford Motor Company. Během prvních let existence společnosti prodali více jak 20 tisíc vozů. Prvním nejznámějším modelem byl rodinný vůz Ford T, který byl oblíbený mezi širokou veřejností pro svou spolehlivost a rozumnou cenu.

Henry Ford je znám především díky zavedení pásové výroby, čímž způsobil změnu ve výrobním procesu a umožnil tak výrobu mnohem většího počtu kusů, než bylo doposud možné. Rovněž zvyšuje průměrnou mzdu dělníků a zavádí třísměnný provoz s pevnou pracovní dobou.

Kromě vozidel pro běžné užití, začíná Ford po odkoupení společnosti Lincoln Motor Company vyrábět také luxusní řadu vozů. Postupně jsou také zakládány pobočky v Evropě. V roce 1911 první ve Velké Británii a v roce 1925 v Německu.

Během druhé světové války vyrábí Ford pro armádu bombardéry, letecké motory, tanky a jiná vojenská zařízení. K výrobě vozidel se vrací po skončení války. 60. léta znamenala prohloubení spolupráce britské a německé pobočky, která vyústila v založení centrály Ford of Europe v Essexu. Prvním evropským vozidlem se stává dodnes vyráběný Ford Escort.

Díky velkým investicím a modernizaci technologií dochází v 80. a 90. letech k rostoucí popularitě vozidel značky Ford.

Jak vybrat povinné ručení pro Ford

Jste-li vlastníkem vozidla Ford, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Ford.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 7

Mluví se o nás