Povinné ručení Hummer

Povinné ručení Hummer

Hummer a jeho historie

Na konci 70. let bylo americkou armádou vyhlášeno výběrové řízení na nový typ armádního vozidla. Vítězem se stalo vozidlo Humvee od společnosti AM General, která se specializovala na výrobu autobusů. A právě tento vůz je předchůdcem světově známého vozu Hummer.

Humvee se proslavil díky konkfliktu v Perském zálivu, kdy díky častým živým přenosům se lidé začali to tento vůz zajímat. Díky obrovské poptávce se tak brzy začala vyrábět jeho civilní verze - Hummer. Mezi první uživatele patřil například Arnold Schwarzenegger.

Civilní část Hummer byla v roce 2000 prodána společnosti General Motors. Ta ale zbankrotovala o devět let později a Hummer koupila čínská společnosti Tengzhong. Výroba Hummerů však nadále probíhá v Americe.

Dnes už je poptávka po Hummeru výrazně nižší. Výroba modelu H1 byla zastavena a u civilnější modelů H2 omezena. Nejvíce oblíbený zůstává model H3, který je výrazně menší a do městského provozu nejvhodnější.

Jak vybrat povinné ručení pro Hummer

Jste-li vlastníkem vozidla Hummer, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Hummer.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 7

Mluví se o nás