Povinné ručení Lancia

Povinné ručení Lancia

Lancia a jeho historie

Jedna z nejstarších světových automobilek byla založena již v roce 1906 a jejími zakladateli byli Vincenzo Lancia a ClLanciao Fogolin. Vincezno Lancio před založením vlastní automobilky působil jako inženýr a závodní jezdec ve firmě u bratří Ceiranů, kterou roku 1899 koupila automobilka Fiat. Prvním modelem nové založené automobilky byla Lancia Alpha. Celkem se vyrobilo 108 kusů.

Po první světové válce odkoupil Vincenzo veškeré podíly svého společníky a stal se tak jediným vlastníkem. Poté co v roce 1937 umírá, přebírá vedení společnosti jeho syn Gianni. Společnost tak nadále zůstává rodinným podnikem.

Po druhé světové válce se Lancia dostala do finančních problémů, které vedly Gianniho k jejím prodeji. Lanciu koupil ředitel firmy Italcementi, který však společnost nedokázal dostat z krize. V roce 1969 dochází opět k prodeji a tentokrát se novým vlastníkem až dodnes stává úspěšná automobilka Fiat, které se podařilo Lanciu dostat opět na výsluní mezi automobilkami.

Jak vybrat povinné ručení pro Lancia

Jste-li vlastníkem vozidla Lancia, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Lancia.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás