Povinné ručení Mercedes Benz

Povinné ručení Mercedes Benz

Mercedes Benz a jeho historie

Existuje jen jedna značka na světě, která může říct, že vynalezla automobil. Tím je Mercedes-Benz. Zakladateli byli Gottlieb Daimler a Karl Benz. Tito dva pánové se však nikdy nepotkali.

Daimler vlastnil firmu vyrábějící malé vysokootáčkové motory určené pro pozemní, leteckou a lodní dopravu. Benz jako první sestrojil a v roce 1879 spustil dvoudobý motor. V roce 1885 Gottlieb nechal patentovat první motocykl a Benz vyrobil první motorovou tříkolku. V týž rok Daimler vynalezl první automobil tím, že svůj patentovaný motor nainstaloval do kočáru. Benz svůj první vůz představil až v roce 1893. Šlo o model Victoria a vůz měl řízení s nápravovými čepy, které se ve svém základu používají dodnes. Vůz se úspěšně prodával a tak mohl Benz rozběhnout historicky první sériovou výrobu vozidel.

O dva roky později uvedl na trh svůj první skutečný vůz také Daimler. Na Daimlerově úspěchu se významnou měrou podílel podnikatel Emil Jellinek, rodák z Čech. První vozidlo, koupené od Daimlera, mu se svou rychlostí 24 km/h přestalo stačit, a požádal Daimlera o výrobu rychlejšího vozu. Díky tomu vznikl první čtyrválcový vůz Daimler Phoenix s výkonem osmí koní. Jellinek okamžitě vycítil potenciál a stal se hlavní prodejcem a propagátorem Daimlerových vozů. Dalším vozidlo, jehož vývoj opět inicioval Jellinek, byl Mercedes 35HP pojmenovaný po jeho dceři. Šlo v podstatě o první moderní vůz, který se nepodobal kočáru.

Značky Daimler a Benz se poprvé setkaly v roce 1924 a k jejich spojení v koncern Daimler-Benz AG došlo o dva roky později. Benzův znak vavřínový věnec objal Daimlerovu třícípou hvězdu, čím vznikl dnes známý znak.

Mercedes-Benz byl a stále je velmi úspěšným výrobcem luxusních a sportovních vozů. Kromě nich ale také produkuje vozy určené širší veřejnosti.

Jak vybrat povinné ručení pro Mercedes Benz

Jste-li vlastníkem vozidla Mercedes Benz, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Mercedes Benz.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás