Rekordní úspěch společnosti ePojisteni.cz: Loni jejích služeb využilo 700 tisíc lidí, uzavřeli 150 tisíc pojistných smluv

V Praze 23.1.2014 (Tisková zpráva)

Služeb společnosti ePojisteni.cz, která je největším českým online pojistitelem, využilo v loňském roce více než 700 tisíc lidí. Ve srovnání s rokem 2012 to znamená nárůst ve výši 40 procent. Vyplývá to z interních statistik, jež společnost ePojisteni.cz zveřejnila.

Nejpoužívanější funkcí, kterou na svých webových stránkách ePojisteni.cz zajišťuje, je možnost srovnání výše pojistného u různých tuzemských pojišťoven. "Kalkulaci, která pojišťovna nabízí nejlepší podmínky, si u nás v roce 2013 udělalo více než 713 tisíc lidí," potvrzuje marketingový ředitel ePojisteni.cz David Holý.

Největší zájem je podle Holého o kalkulaci povinného ručení. "Srovnání podmínek povinného ručení si na webu ePojisteni.cz nechalo provést 540 tisíc řidičů," říká. I druhé nejčastější srovnání se týkalo segmentu pojištění automobilů - o kalkulaci na havarijní pojištění mělo zájem více než 90 tisíc klientů.

Úměrně k počtu kalkulací vzrostl i počet lidí, kteří přes ePojisteni.cz rovnou nalezené pojištění uzavřeli. "V loňském roce evidujeme přes 150 tisíc uzavřených smluv na různé pojistné produkty. Asi 80 % z nich tvoří smlouvy na uzavření povinného ručení," popisuje obchodní ředitel ePojisteni.cz Dušan Šenkypl.

Zájem Čechů o srovnávání a uzavírání pojištění online podle Holého stabilně roste. Za poslední tři roky tak klienti ePojisteni.cz v součtu poptali více než 2 miliony kalkulací pojištění a objednali téměř 400 tisíc pojistných produktů, nejčastěji opět povinných ručení. "Už tři roky po sobě zaznamenáváme výrazný meziroční nárůst a jistě je zde ještě prostor pro další růst. Našim cílem je, že se během několika málo let u nás pojistí každý desátý automobil," předpovídá. "Díky obrovskému počtu klientů máme s pojišťovnami nastavené podmínky tak, že dokážeme klientům nabídnout výhodnější pojištění než samotné pojišťovny, navíc ve spojení s vysokým uživatelským komfortem," dodává Holý.

Společnost ePojisteni.cz vznikla v roce 2008. Specializuje se na srovnání nabídek tuzemských pojišťoven a rychlé a uživatelsky příjemné uzavírání pojistných smluv online. Průměrná úspora, kterou díky ePojisteni.cz každý klient dosáhl, činí 1 750 Kč ročně.

David Holý, ePojisteni.cz

Mluví se o nás