Rizikové sporty a pojištění

Rizikové sporty a pojištění

Kdy je sport považován ze běžně rekreační sport a kdy už naopak za rizikový či dokonce extrémní sport? Na to neexistuje jednoznačná odpověď, jelikož každá pojišťovna si stanovuje vlastní smluvní podmínky, a tedy i výluky z pojištění mohou být odlišné. Vždy je vhodné se poptat na konkrétní sport, než se tím zabývat globálně.

Ačkoliv vy můžete svůj oblíbený sport považovat za bezpečný koníček, pojišťovna může mít opačný názor. Vy si tedy sjednáte standardní pojištění a až pozdě zjistíte, že je na seznamu nepojistitelných sportů. Níže vám proto předložíme seznam nejoblíbenějších sportů tak, jak je pojišťovny obvykle dělí. Na vás je, abyste si pojistné podmínky důkladně zkontrolovali.

Rizikové sporty

Americký fotbal, alpinismus, canyoning, dostihy, freeride, freeskiing, freestyle, hokej, jachtin­g – pobřežní plavba, jízda na koni, jízda na „u“ rampě (in-line, skateboard, lyže, snowboard), jízda na vodním banánu, motokáry, motoristické vodní sporty, rekreační potápění s použitím dýchacích přístrojů do míst s maximální hloubkou do 10 metrů, kajak, kanoe nebo rafting stupně obtížnosti WW2 a WW3, surfing, windsurfing, skateboarding, paintball, paragliding a závěsné létání (rogalo), parasailing, parašutismus, sjezd na horských kolech, skialpinismus, speleologie, surfing, vodní lyžování, vysoké lanové překážky (do 10 metrů), vysokohorská turistika typu Via Ferrata do stupně obtížnosti D a další.

Extrémní sporty

Akrobatické lyžování, alpinismus, automobilové a motocyklové závody, bezmotorové a motorové létání, bojové sporty, freeride, freeskiing, horolezectví, jachting – mořská plavba, kaskadérství, lyžování a snowboarding mimo vyznačené tratě, paragliding a závěsné létání (rogalo), parašutismus, potápění s použitím samostatných dýchacích přístrojů bez instruktora nebo do míst s hloubkou nad 10 metrů, kajak, kanoe nebo rafting stupně obtížnosti WW4 a WW5, skialpinismus, skoky na lyžích, snowrafting, sjezd na horských kolech, turistika po ledovcích, turistika za použití horolezeckých pomůcek, turistika v obtížném terénu nad 3 500 m. n. m., vysokohorská turistika typu Via Ferrata stupně obtížnosti E a další.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás