Havarijní pojištění

  • Další možnost, jak ještě ušetřit na havarijním pojištění
  • Jaké jsou možnosti spoluúčasti
  • Díky nám ušetříte, poradíme Vám
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
43 Zákazníků zde nyní srovnává

Spoluúčast na havarijním pojištění

Jedním ze základních faktorů, které ovlivňují cenu havarijního pojištění, je výše Vaší spoluúčasti. Čím vyšší zvolíte u havarijního pojištění spoluúčast, tím nižší také samozřejmě zaplatíte pojistné. Přičemž slevy díky vysoké spoluúčasti mohou často dosahovat až několik desítek procent. Jedná se tak o jeden z nejefektivnějších nástrojů, jak snížit výši pojistného za havarijní pojištění.

Spočítat havarijní pojištění

Výše spoluúčasti Vám udává takovou částku, kterou se jako pojištěnec podílíte na vyřízení pojistné události. Spoluúčast u havarijního pojištění může být vyjádřena fixní částkou nebo procentuálně. Nejčastěji ovšem bývá vyjádření jako kombinace obojího.

Příklad:

  • 5 %, minimálně však 5 000 Kč
  • 10 %, minimálně však 10 000 Kč

V takovém případě se spoluúčast vypočítává procentuálně, ale nikdy neklesne pod dohodnutou fixní částku. Platí zde pravidlo, že pokud je škoda nižší než dohodnutá spoluúčast, celou částku automaticky hradí pojištěnec.

Spočítat havarijní pojištění

Slovo odborníka

Naše ceny havarijního pojištění u vybraných automobilů klesly i u té nejkomplexnější varianty, tedy All Risk, až k hranici 2 100 Kč. S námi může mít havarijní pojištění opravdu každý a už se nemusíte obávat krádeže vozidla, živelných vlivů, vandalismu a dalších nepříjemností.

David Holý Pojišťovací expert, ePojisteni.cz

Mluví se o nás