Úvěrové životní pojištění

  • Chraňte své blízké před finančním dopadem Vaší smrti
  • Vybereme Vám pojištěníz široké nabídky pojišťoven
  • Nabízíme též životní pojištění pro zaměstnance
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
10 Zákazníků zde nyní srovnává

O úvěrovém pojištění jste již zajisté slyšeli vícekrát. Zejména banky jej nabízí ke všem možným produktům - ke kreditním kartám, spotřebitelským úvěrům a zejména k hypotékám. Kromě toho, že se jedná o zajímavý a především výdělečný, business, má toto pojištění nezpochybnitelný význam. Úvěrové životní pojištění totiž pomáhá eliminovat riziko, že nebudete moci daný úvěr splácet například z důvodu ztráty zaměstnání či dlouhodobé nemoci.

Nejčastěji se setkáme s druhy úvěrového pojištění, která kryjí rizika:

  • smrti a trvalé invalidity
  • smrti, trvalé invalidity a dlouhodobé pracovní neschopnosti
  • smrti, trvalé invalidity, dlouhodobé pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání

Podle zvolené úrovně pojištění se samozřejmě odvíjí cena pojištění. Poslední typ je proto logicky nejdražší. Volba je čistě na pojištěném a vždy by si měl vybrat takovou variantu, která mu zajistí nejlepší pojistnou ochranu.

Úvěrové pojištění je vhodným produktem například ve chvíli, kdy splácíte více úvěrů (např. leasing na auto, hypotéku), a přitom je na vašem příjmu závislá celá rodina. Ve chvíli, kdyby váš příjem vypadl z hry (např. z důvodu nemoci či ztráty zaměstnání), dostala by se do závažných existenčních problémů. Pojistné plnění však zajistí dostatek financí po dobu, než kritickou situací vyřeší.

Z toho tedy vyplývá, že lidé, kteří nemají vytvořenou dostatečnou finanční rezervu z vlastních zásob na pokrytí případného výpadku příjmů až na několik měsíců, by nad úvěrovým životním pojištění měli začít velmi rychle přemýšlet.

Pozor na předimenzované úvěrové pojištění

Žádná banka netouží být charitou a snaží se také vydělat. Proto bývá v některých případech nabízené úvěrové pojištění předimenzované. Nejčastěji je tomu u kreditních karet. To znamená, že pojistné částky jsou vyšší, než je nutné, a vyšší je tedy i pojistné. V takovém případě se domluvte na upravení pojištění tak, aby odpovídalo reálným rizikům. Podle odborníků je tímto způsobem možné snížit cenu pojištění až o jednu třetinu.

Mám zájem

Slovo odborníka

Pokud uzavíráte s někým smlouvu na tak dlouhou dobu, jako je tomu v případě životního pojištění, je nutné poradit se s profesionály. Jakožto nezávislí odborníci Vám rádi poradíme a pomůžeme Vám dobře se rozhodnout.

David Holý Pojišťovací expert, ePojisteni.cz

Mluví se o nás