Změna dodavatele elektřiny

  • Porovnání desítek různých dodavatelů
  • Vše velmi jednoduše, online a zdarma
  • Přechod k výhodnějšímu dodavateli zařídíme za Vás
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
3 Zákazníků zde nyní srovnává

Již několik let si mohou čeští odběratelé zvolit dodavatele elektřiny na základě vlastního rozhodnutí. Při výběru levnějšího dodavatele jim pomůže online kalkulačka na www.epojisteni.cz. Změna elektřiny není nijak náročná ani administrativně komplikovaná. Většinu úkonů spojených s přechodem k jinému dodavateli elektřiny za Vás totiž zajistí nový dodavatel. Změnit dodavatele je dle zákona možné jednou za půl roku a vše je zdarma.

Mám zájem

Jak probíhá změna dodavatele elektřiny?

V první řadě je nutné si vybrat nového dodavatele elektřiny. Poté stačí vyplnit a odeslat žádost. Nový dodavatel Vás okamžitě zkontaktuje a nechá si podepsat plnou moc a smlouvu, která jej opravňuje k zařízení převodu elektřiny jménem odběratele.

Na základě této plné moci za Vás nový dodavatel vyřídí všechny administrativní a technické úkony, které je nutné při převodu udělat (např. výpověď stávajícímu dodavateli). Změna dodavatele trvá 1 až 3 měsíce v závislosti na délce výpovědní lhůty. Pokud však máte podepsanou smlouvu na dobu určitou, může být výpověď zásadním probléme. Nezapomeňte si včas prostudovat všechny smluvní podmínky.

Mám zájem

Mluví se o nás